Tma a Světlo

16. května 2013 v 17:24 | Ge Étrange |  Poezie
Královna všech koutů, škvír, stok, lesů. Každý večer zahalí do svých plášťů a sukní vše živé. Je všemocná, vše ovládne. Všemu poroučí, skrývá tvé zubožené tváře do roucha tmy a mění tvé slzy ve své perly. Je odporná, proto ji tolik miluješ. Její dlouhé, černé vlasy zdobí stříbrná brož a miliony malých spon. Její krk září miliony perel, slz zbloudilých duší.

Její sokyně je Světlo, od počátků spolu soupeří o vládu. Každé ráno rozpáře pomalu její sukně a nemilosrdně je protká svými prameny zářivých vlasů. Přebere vítězně žezlo a opět rozzáří svou zlatou korunu, protkanou modrými démanty. Je překrásná, když se směje. Hřeje svými paprsky tváře zmrzlých duší. Ukrývá své tváře do šedých závojů, když je naštvaná. Pláče, když je smutná. Ovšem, každý přece pláče. Schovává zmučené srdce služebníků noci do svého lůna.
Je krásná, proto ji nesnášíš.

A poté zase Tma krutě převládne Světlo a uhasí její klenoty. Zničí tu planou naději bezpečí a uvede na trůn vedle sebe strach, bezmoc, smutek. Ale to přece nevadí, miluješ to. Ubozí pomocníci Světla se začnou beznadějně modlit k zahaleným oblakům o smilování. Ale i Tma přece není pokaždé úplně černá. Září brože a spony na vlasech Tmy. Jsou to slabé plamínky nadějí v očích všech služebníků Světla. Ale ty jsi služebník Tmy, nesnášíš světlo. Vraždíš duše zaslepené září. To jsou noci, kdy je Tma bez klenotů. Ty drobné modlitby nikdo nevyřkl. Oblaka jsou zalita krví a emocemi zavražděných duší.

Zjednodušeně řečeno, tento článek popisuje noc, úsvit, den a stmívání.
Koruna = slunce; šedé závoje = mraky; pláč = déšť; brože a spony = měsíc a hvězdy; krev a emoce zavražděných duší = mraky, déšť, blesky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A.I. A.I. | Web | 19. května 2013 v 19:40 | Reagovat

Prozaičtější článek jsem v životě nečetla :) Krása, jen tak dál.
Moc se mi líbí ta přirovnání slz k perlám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama